◂ UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ▸

Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România

Simona Halep a debutat cu o victorie la Wimbledon și va da în turul al 2-lea peste o coechipieră din naționala de Fed Cup

Simona Halep (locul 7 WTA) a debutat cu un succes în ediția din acest an a turneului de la Wimbledon. Sportiva din Constanța a întâlnit-o pe bielorusa Aliaksandra Sasnovich (37 WTA), în fața căreia s-a impus destul de greu, în două seturi, scor 6-4, 7-5, după o oră și 45 de minute. Simona a călcat strâmb în primul set și la pauza dintre cele două acte a cerut intervenția medicului. În setul al 2-lea, Halep a revenit de la 2-5 la gameuri.