◂ UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ▸

Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România

Mihaela Buzărnescu, învinsă de Karolina Pliskova în primul meci al zilei de la Fed Cup

Mihaela Buzărnescu a fost învinsă de Karolina Pliskova în primul meci al confruntării dintre România şi Cehia, ce contează pentru calificarea în semifinalele Fed Cup.

Sportiva noastră a pierdut fără drept de apel în faţa ocupantei locului 5 WTA, scor 6-1, 6-4.

În primul set, Mihaela nu a putut face faţă jocului solid practicat de Karolina şi nu a avut practic nicio şansă.

Setul secund a fost ceva mai echilibrat, dar Pliskova a făcut un break pe final ce i-a fost suficient pentru a câştiga partida.

Aceasta a fost a treia înfrângere din tot atâtea partide suferită de Mihaela în duelurile cu Karolina Pliskova.