Remiză dramatică pentru CSM București în Liga Campionilor la handbal feminin

CSM București a remizat dramatic cu Thuringer in ultimul meci din faza a doua a grupelor Ligii Campionilor la handbal feminin.

Scorul final a fost 23-23 după un meci ce a avut o desfășurare halucinantă.

Fetele noastre au condus cu șase goluri la pauza (14-8), dar au căzut lamentabil in partea secundă.

Thuringer, cea mai slaba echipa din aceasta grupa principala, a trecut in avantaj pe final de meci, cand a avut si doua goluri avans. „Tigroaicele” au profitat insa de o eliminare de două minute si au reusit sa egaleze in ultimele secunde.

Pentru CSM Bucuresti veștile nu sunt deloc bine deoarece risca sa termine grupa pe locul 4, daca Ferencvaros va invinge sambata Krim Ljubljana.

CSM este calificata in sferturile de finala, unde vor intalni Rostov-Don daca va termina grupa pe locul 3 sau Metz daca va incheia pe patru. Cel mai probabil, CSM va ocupa locul 4, avand in vedere ca Ferencvaros e favorita certa cu Krim.

Partidele din sferturile de finala vor avea loc pe 5-7 aprilie, respectiv 12-14 aprilie.