CFR Cluj se califică dramatic cu Borac Banja Luka și merge mai departe în preliminariile Champions League

CFR Cluj a obținut calificarea în turul următor preliminar al UEFA Champions League. Alex Chipciu a fost providențial și a înscris golul salvator în ultimele minute ale prelungirilor.

Meciul cu Borac Banja Luka s-a terminat cu scorul 2-1, dar clujenii merg mai departe, cu toate că au pierdut meciul de marți seara. În tur, CFR Cluj a câștigat meciul cu 3-1, așa că scorul general este de 4-3.

Clujenii au primit două goluri in meciul de marți seara, ceea ce a făcut ca scorul general să fie 3-3, după victoria de la Cluj, cu 3-1. În prelungiri, clujenii au avut o bară, după un șut bombă al lui Camora. Scorul final pe ambele meciuri a fost de 4-3, ceea ce a permis calificarea clujenilor.

În minutul 118, Alex Chipciu a trimis un șut cu efect din afara careului și portarul a fost spectator.

CFR Cluj va juca în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor cu Lincoln Red Imps, care s-a impus cu 5-0 în returul cu Fola Esch, după 2-2 în tur.