CSM București va juca în „sferturile” Ligii Campionilor cu Metz Handball » Când se vor disputa cele două meciuri

CSM București va juca în sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu Metz Handball, după ce româncele au terminat grupa a II-a principală pe locul 4.

Astfel, „tigroaicele” se vor duela cu liderul grupei I.

În grupa a II-a, CSM București a fost depășită în lupta pentru locul 3 de FTC Budapesta, după ce unguroaicele s-au impus cu Krim Ljubljana, scor 31-27.

Partida tur dintre CSM București și Metz se va disputa în perioada 5- 7 aprilie, la o dată exactă ce urmează să fie stabilită. Returul va avea loc o săptămână mai târziu în Franța.

Turneul Final Four va avea loc, din nou, la Budapesta, în 11-12 mai 2019. Actuala deținătoare a trofeului Ligii Campionilor e Gyor ETO.

CSM București a câștigat competiția în 2016, iar în 2017 a obținut medalia de bronz.