România – Finlanda 4-1 în Calificari Euro U21

România a învins Finlanda cu 4-1 în preliminariile pentru Campionatul European din 2021, iar olteanul Valentin Mihăilă a reuşit să contribuie la toate golurile României! Finlandezii au deschis scorul, în minutul 3, însă apoi a început show-ul puştiului de la Craiova, care doar până la pauză a marcat de două ori (minutele 6, 16) şi a provocat un autogol (45)! Şi-a completat recitalul în repriza secundă, în minutul 78, când a reuşit şi golul trei. În acest moment, România trece pe poziţia secundă a grupei, la egalitate de puncte cu Danemarca. Nordicii au însă un meci în minus.

Echipa de start a României: Vlad- Raţiu, Paşcanu, Chindriş, Boboc – Ciobanu, Oaidă, Moruţan – Man, Ganea, Mihăilă

Sunt patru jucători de la FCSB (Vlad, Oaidă, Moruţan şi Man), trei de la Viitorul (Boboc, Ciobanu şi George Ganea). În rest, Chindriş (Botoşani), Raţiu (echipa secundă a lui Villareal), Paşcanu (CFR Cluj) şi Mihăilă (Craiova)