◂ UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ▸

Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România

Final nebun în Anglia U21 – Franța U21: răsturnare de scor, după două penalty-uri ratate și un autogol! Cum arată acum grupa României

Anglia U21 a pierdut meciul cu Franța U21, scor 1-2, din primul meci din grupa C de la Campionatul European de tineret din Italia și San Marino, după ce a condus până în minutul 89! România e lider în grupă, după victoria cu 4-1 în fața Croației.

Francezii au ratat două lovituri de la 11 metri prin Dembele (25) și Aouar(66). Englezii au deschis scorul prin Foden (54), iar opt minute mai târziu Choudhury a luat direct cartonașul roșu pentru un gest nesportiv.

Eliminarea englezului a contat extrem de mult în soarta partidei. Ikone a egalat cu un minut înainte de final, iar Wan-Bissaka a marcat în propria poartă și francezii au luat trei puncte nesperate.

Vineri, 21 iunie, România va întâlni Anglia, de la ora 19:30, în timp ce Franța va juca împotriva Croației.