EURO 2019 | Anglia U21 – România U21 2-4

România a reuşit o victorie uriaşă cu Anglia la Europeanul de tineret. După 4-1 cu Croaţia, tricolorii mici au marcat de patru ori şi cu britanicii. Cu un sfert de oră înainte de final, scorul era 0-0!

Intrat de doar zece minute, Florinel Coman a scos un penalty transformat fără emoţii de Puşcaş. Bucuria nebună a fost temperată rapid după super-execuţia lui Demarai Grey.

În minutul 85, englezul Tomori ne-a făcut un cadou şi Ianis Hagi a marcat pentru 2-1. Din nou nu am reuşit să ţinem de avantaj, iar Abraham a egalat chiar la atacul următor!

Încurajaţi de opt mii de români, elevii lui Rădoi au avut din nou noroc. Portarul Henderson a scăpat în poartă şutul lui Florinel Coman! În prelungiri, perla FCSB-ului a mai prins un şut de zile mari şi i-a adus tineretului a doua victorie la Euro U21.