Naționala de tineret câștigă la scor în preliminariile pentru EURO U21

Echipa națională a României a obținut încă o victorie in preliminariile pentru Campionatul European de tineret, scor 3-0, cu Irlanda de Nord.
Jucătorii lui Mirel Radoi au făcut o primă repriză destul de ștearsă, dar lucrurile au luat o turnura pozitiva din minutul 38, după ce portarul nord-irlandez Hazard a fost eliminat pentru o intrare violenta asupra lui Dennis Man.
Tricolorii au avut un penalty neacordat in finalul primei reprize, iar deschiderea scorului s-a produs in cele din urma in minutul 48, cand Baluta a marcat cu un șut pe jos.
2-0 s-a făcut in minutul 59, Mihaila finalizand o acțiune excelentă a lui Dennis Man.
Apoi, in minutul 67, Andrei Ciobanu a punctat si el cu un sut puternic, din pasa lui Petre.

In celălalt meci din grupa Românei, Danemarca a învins Finlanda in deplasare cu 1-0.

După rezultatele de luni, clasamentul grupei 8 arată astfel: 1. Danemarca 9p, 2. Finlanda 7p, 3. Romania 6p, 4. Ucraina 3p, 5. Irlanda de Nord 2p, 6. Malta 1p.
Finlanda si Irlanda de Nord au un meci in plus disputat fata de celelalte echipe.
Nationala noastra va disputa urmatoarele meciuri pe 14 noiembrie, acasa cu Finlanda, si pe 19 noiembrie, in deplasarea din Irlanda de Nord.