Programul Teatrului EXCELSIOR NOIEMBRIE 2019

Spectacol pentru adolescenți și adulți

SÂMBĂTĂ, 2 noiembrie, ora 20.00
VINERI, 8 noiembrie, ora 19.00

Sala Studio

MISSOURI SKY de Victor Morozov, regia Silvia Roman, cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

Durata spectacolului: 1h |12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

SÂMBĂTĂ, 9 noiembrie, ora 20.00

Sala Studio

INTERZIS SUB 18 ANI de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru,

cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

MARȚI, 12 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu, cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa, Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop, Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță

Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+
https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

MIERCURI, 13 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn, cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

JOI, 14 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

TURANDOT, după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican, cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie, Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu, Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu/Oliver Toderiță

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

VINERI, 15 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera, cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu, Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

SÂMBĂTĂ, 16 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

O NOAPTE FURTUNOASĂ după: I. L. Caragiale, regia Stelian Milu, cu: Iulian Ilinca, Tudor Pîrvu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Radu Micu, Silvana Ionescu, Diana Dumitrescu / Cătălina Grama (Jojo)

Durata spectacolului: 1h 30 min (cu pauză)| 12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

DUMINICĂ, 17 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

GALA EXCELSIOR – DANS Ballet-yoga & tango la Atelierele Excelsior – DANS. Monica Petrică, solistă a Operei Naționale București, și Daniel Măndiță, fondatorul școlii de dans Tango Tangent, cea mai activă școala de tango argentinian din România, sunt protagoniștii evenimentului de anul acesta. Publicul este invitat la un open-class în care dansează absolvenții de anul acesta ai Atelierelor EXCELSIOR – DANS.

INTRAREA ESTE LIBERĂ

MIERCURI, 20 noiembrie, ora 19.00

Sala Studio

BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan, cu: Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea

Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

JOI, 21 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

COMEDY NIGHT BY iELE* *once in a lifetime improv show, cu: Camelia Pintilie, Victoria Răileanu, Mihaela Georgescu, Adriana Bordeanu, Juli Nagy

Trupa iELE este prima și singura trupă feminină de improvizație din România. Actrițele și-au folosit creativitatea și inspirația în sute de spectacole de short-form și long-form, explorând atât formate narative, cât şi muzicale. Pornind de la sugestiile și ideile publicului, spectacolul ia forma unui show de divertisment atât de… entertaining, încât pare că a fost jucat de zeci de ori. Dar fiecare spectacol e unic, irepetabil și de neratat! Cami, Viki, Adriana, Juli, Miki vor da viață unor personaje pline de umor, vor întoarce pe toate fețele situații ieşite din comun și vă vor face să râdeți cu lacrimi. Atenție, showul iELE creează dependență!

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

VINERI, 22 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

TURANDOT după Carlo Gozzi, regia Sânziana Stoican, cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie, Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu, Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu/Oliver Toderiță

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

MBĂTĂ, 23 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn, cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

DUMINICĂ, 24 noiembrie, ora 19.00
LUNI, 25 noiembrie, ora 19.00

MARȚI, 26 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

FAMILIA ADDAMS libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa, regia și coregrafia Răzvan Mazilu, cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu, Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici, Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson, Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

MIERCURI, 27 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

OUR LADIES OF PERPETUAL SUCCOUR (FECIOARELE NOASTRE GRABNIC AJUTĂTOARE) de Lee Hall, regia Răzvan Mazilu, Cu: Ana Bianca Popescu, Alina Petrică, Aylin Cadîr, Ioana Mărcoiu, Oana Pușcatu, Meda Topîrceanu
Orchestra:
Adina Cocargeanu – pian, Imola Tamás – percuție, Andreea Archip – pian, Dana Georgescu – chitară bas

Durata spectacolului: 2h 10 min | 16+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

JOI, 28 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

O NOAPTE FURTUNOASĂ după: I. L. Caragiale, regia Stelian Milu, cu: Iulian Ilinca, Tudor Pîrvu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Radu Micu, Silvana Ionescu, Diana Dumitrescu / Cătălina Grama (Jojo)

Durata spectacolului: 1h 30 min (cu pauză)| 12+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

VINERI, 29 noiembrie, ora 19.00

Sala „Ion Lucian”

MINUNATA LUME NOUĂ după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu, cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,

Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+

https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

Programul Teatrului EXCELSIOR NOIEMBRIE 2019

Spectacole pentru copii

DUMINICĂ, 3 noiembrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici, cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu, Veronica Popescu, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii:
https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

MIERCURI, 6 noiembrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu, cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

VINERI, 8 noiembrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi, cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu, Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu, Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

SÂMBĂTĂ, 9 noiembrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

ZÂNA ZORILOR după Ioan Slavici, regia Ilinca Stihi, cu: Dan Clucinschi, Ciprian Cojenel, Ovidiu Uşvat, Ștefan Velniciuc, Robert Radoveneanu, Jeanine Stavarache, Raluca Botez, Cosmina Dobrotă, Veronica Popescu, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 20 min | 4+
Detalii:
https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

DUMINICĂ, 10 noiembrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi, cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu, Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu, Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

MIERCURI, 13 noiembrie, ora 10.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat, cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson, Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h | 4+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

JOI, 14 noiembrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor, cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel, Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana IonescuPavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-MarcuRobert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica PopescuDragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

VINERI, 15 noiembrie, ora 10.00
SÂMBĂTĂ, 16 noiembrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu, cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem, Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

DUMINICĂ, 17 noiembrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu, cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

JOI, 21 noiembrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici, cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu, Veronica Popescu, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php



VINERI, 22 noiembrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,

Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,

Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,

Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,

Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

SÂMBĂTĂ, 23 noiembrie, ora 11.00

Sala „Ion Lucian”

MAGIA COPILĂRIEI

un spectacol de Stelian Milu

cu: Stelian Milu, Ștefania Dumitru, Mihaela Coveşeanu, Silvana Ionescu,

Cosmina Dobrotă, Magicianul Antonio

Durata spectacolului: 1h | 5+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php



DUMINICĂ, 24 noiembrie, ora 11.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu:
Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h | 4+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php



JOI, 28 noiembrie, ora 10.00

Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu:
Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h | 4+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php



VINERI, 29 noiembrie, ora 10.00

Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,

Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu, Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php



Despre autor

Lasă un răspuns

*

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.