CSM București – Buducnost 30-22. Neagu&Co, o nouă victorie în Liga Campionilor

CSM București a obținut un nou succes în Liga Campionilor, după ce s-a impus la scor în fața celor de la Buducnost, 30-22.

Cristina Neagu a început în forță și a deschis scorul partidei, iar după doar cinci minute de joc, ”Tigroaicele” s-au distanțat la cinci goluri de Buducnost.

În ultimele zece minute ale primei reprize, Buducnost s-a apropiat la două goluri de CSM, dar ”Tigroaicele” au recuperat și au intrat la pauză cu o diferență de patru goluri.

În a doua repriză, ”Tigroaicele” și-au mărit treptat avantajul. Cu un sfert de oră înainte de finalul duelului, CSM București era cu opt goluri în față pe tabela de scor, iar diferența s-a păstrat până la finalul partidei când tabela arăta 30-22 pentru ”Tigroaicele” lui Adi Vasile.

În clasamentul grupei A, CSM București se află pe a patra poziție, cu șase puncte. Liderul grupei este Rostov-Don, cu opt puncte.