default-logo

Programul Teatrului EXCELSIOR | IANUARIE 2020

10 ianuarie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu,
Veronica Popescu, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

11 ianuarie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,

Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,

Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

11 ianuarie, ora 20.00, Sala Studio
INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

12 ianuarie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,

Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 10 min |5+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

12 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

14 și 15 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”
FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

 

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) |12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

16 ianuarie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regiaStelianMilu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior


17 ianuarie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

MAGIA COPILĂRIEI

un spectacol de Stelian Milu

cu: Stelian Milu, Ștefania Dumitru, Mihaela Coveşeanu, Silvana Ionescu,

Cosmina Dobrotă, Magicianul Antonio

 

Durata spectacolului: 1h | 5+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

17 ianuarie, ora 19.00, Sala Studio

MISSOURI SKY

de Victor Morozov, regia Silvia Roman

cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

Missouri Sky este piesa câștigătoare a Concursului de dramaturgie pentru adolescenți NEW DRAMA, ediția 2017.

Durata spectacolului: 1h |12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

18 ianuarie, ora 11.00, Sala Studio

JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 10 min |4+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

18 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”
TURANDOT

după Carlo Gozzi,regia Sânziana Stoican

cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,

Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,

Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu/Oliver Toderiță

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

19 ianuarie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”
AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,

Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,

Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

22 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”
ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu

cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,

Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop,

Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță

Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

23 ianuarie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”
VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,

Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,

Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,

Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,

Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min |3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior



23 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

Comedy Night cu iELE

cu: Camelia Pintilie, Victoria Răileanu, Mihaela Georgescu, Adriana Bordeanu, Juli Nagy

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

24 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu

cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,

Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop,

Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță

Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior



25 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI

după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera

cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu,

Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet, Ana Udroiu,

Mihai Mitrea, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior



26 ianuarie, ora 11.00, Sala „Ion Lucian”
VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,

Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,

Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,

Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,

Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

26 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”
FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

28 și 29 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”
FAMILIA ADDAMS

libretul  Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză)| 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

30 ianuarie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”
CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regiaStelianMilu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

30 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

NĂPASTA

de I.L. Caragiale, regia Andrei și Andreea Grosu

cu: Mihaela Trofimov, Bogdan Nechifor, Alex Popa, Doru Bem

Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

 

31 ianuarie, ora 10.00, Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu,
Veronica Popescu, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 

31 ianuarie, ora 19.00, Sala „Ion Lucian”

MINUNATA LUME NOUĂ

după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu

cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,

Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

Despre autor

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

*

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.