default-logo

Programul Teatrului EXCELSIOR | FEBRUARIE 2020

1 februarie, ora 19:00, Sala Studio
INTERZIS SUB 18 ANI

de Mihaela Michailov, regia Lenuș-Teodora Moraru

cu: Iulia Samson, Andreea Șovan / Teodora Daiana Păcurar, Ion Bechet, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 2 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”

PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,

Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 2 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
ÎMPĂRATUL MUȘTELOR

după romanul lui William Golding, adaptarea Nigel Williams, regia Tudor Lucanu

cu: Ștefan Iancu, Vlad Ionuț Popescu, Mihai Mitrea, Ștefan Mihai, Alex Popa,

Dan Pughineanu, Andrei Bibire, Dan Clucinschi, Vlad Lință, Alin Potop,

Loredana Cosovanu, Mircea Alexandru Băluță

Durata spectacolului: 1h 30 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 4 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,

Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,

Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 5, 6, 7 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
FAMILIA ADDAMS

libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat
Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză)| 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

7 februarie, ora 10:00, Sala Studio

JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 4+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 8 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

TURANDOT

după Carlo Gozzi,regia Sânziana Stoican

cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,

Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,

Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu/Oliver Toderiță

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

9 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”

AVENTURI ÎN ȚINUTUL FLORILOR

după Hans Christian Andersen, adaptarea și regia Ilinca Stihi

cu: Alexandra Velniciuc / Loredana Cosovanu, Raluca Botez, Silvana Ionescu,

Dan Clucinschi, Robert Radoveneanu, Ciprian Cojenel, Daniela Ioniță-Marcu,

Cosmina Dobrotă, Iulia Samson, Dragoș Spahiu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 6+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 9 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

ARLECCHINO ȘI PIERDUTELE IUBIRI

după o canava de Commedia dell’Arte, scenariul și regia Enrico Bonavera

cu: Aida Avieriței, Loredana Cosovanu, Oana Predescu, Radu Micu,

Mircea Alexandru Băluță, Ovidiu Ușvat, Dan Clucinschi, Ion Bechet,
Ana Udroiu, Mihai Mitrea, Raluca Botez

Durata spectacolului: 1h 35 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

10 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu,
Veronica Popescu / Annemary Ziegler, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

11 februarie, ora 19:00, Sala Studio
BĂIATUL CU ȘOSETE ROZ

de Alexandru Gorghe, regia Ciocîrlan

cu: Alex Popa, Aida Avieriței, Loredana Cosovanu,
Oana Predescu, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea

Durata spectacolului: 1h 15 min | 14+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 14 februarie, ora 19:00, Sala Studio
15 februarie, ora 20:00, Sala Studio

MISSOURI SKY

de Victor Morozov, regia Silvia Roman

cu: Andreea Hristu, Dan Pughineanu

Missouri Skyestepiesacâștigătoare a Concursului de dramaturgiepentruadolescenți

NEW DRAMA, ediția 2017.

Durata spectacolului: 1h |12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 16 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
16 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

CENUȘĂREASA – PREMIERĂ
adaptarea, regiașimuzicaoriginală: Eduard PetruJighirgiu; coregrafia: Edi Stancu
cu: Alexandra Giurcă, MihaelaCoveșeanu, OanaPredescu, AndreeaHristu /
CameliaPintilie, Alex Călin, DoruBem, RaduMicu, Ana Udroiu, Dan Clucinschi,                             Mihai Mitrea, RaduMitrea, CosminaDobrotă, Ion Bechet

Durata spectacolului: 1h 30 min | 5+

 18 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
CENUȘĂREASA
adaptarea, regiașimuzicaoriginală: Eduard PetruJighirgiu;coregrafia: Edi Stancu
cu: Alexandra Giurcă, MihaelaCoveșeanu, OanaPredescu, AndreeaHristu /
CameliaPintilie, Alex Călin, DoruBem, RaduMicu, Ana Udroiu, Dan Clucinschi,

Durata spectacolului: 1h 30 min | 5+

 19 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,

Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

19 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
TURANDOT

după Carlo Gozzi,regia Sânziana Stoican

cu: Dana Marineci, Bogdan Nechifor / Dan Pughineanu, Camelia Pintilie,

Alex Popa, Mircea Alexandru Băluță, Mihai Mitrea, Oana Predescu,

Mihaela Trofimov, Matei Arvunescu/Oliver Toderiță

Durata spectacolului: 1h 40 min |14+

Detalii: https://www.bilet.ro/teatrul-excelsior.php

20februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
PRÂSLEA CEL VOINIC ȘI MERELE DE AUR

după Petre Ispirescu, regia Eduard Petru Jighirgiu

cu: Radu Micu, Ion Bechet, Mihaela Coveșeanu, Loredana Cosovanu, Doru Bem,

Dan Clucinschi, Andreea Șovan, Iulia Samson

Durata spectacolului: 1h 10 min | 5+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

20 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”
Comedy Night cu iELE

cu: Camelia Pintilie, Victoria Răileanu, Mihaela Georgescu, Adriana Bordeanu, Juli Nagy

Durata spectacolului: 1h 30 min | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

21 și 22 februarie, ora 19:00,  Sala „Ion Lucian”
FAMILIA ADDAMS

libretul Marshall Brickman & Rick Elice, muzica și versurile Andrew Lippa,

regia și coregrafia Răzvan Mazilu

cu: Lucian Ionescu, Camelia Pintilie / Oana Predescu, Ana Udroiu, Matei Hotăranu,

Mihai Mitrea / Radu Mitrea, Aida Avieriței, Mircea Alexandru Băluță, Maria Alexievici,

Doru Bem, Dan Pughineanu, Andreea Hristu, Iulia Samson,

Loredana Cosovanu, Alex Popa, Dan Clucinschi, Ovidiu Ușvat

Durata spectacolului: 2h 30 min (cu pauză) | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 23 februarie, ora 11:00, Sala „Ion Lucian”
TĂRÂMUL POVEȘTILOR

un spectacol de Stelian Milu

cu: Cosmina Dobrotă, Annemary Ziegler, Ciprian Cojenel, Silvana Ionescu,

Mirela Constantin, Alexandru Aron / Doru Bem,
Jassmine Cristina Glodeanu, Stelian Milu, Dragoș Spahiu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 24 februarie, ora 10:00,  Sala „Ion Lucian”
COCOȘELUL NEASCULTĂTOR
de Ion Lucian, regia Ion Lucian și Victor Radovici

cu: Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Cosmina Dobrotă, Stelian Milu,
Veronica Popescu / Annemary Ziegler, Cristian Nicolaie

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 25 și 26 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”
CEI TREI PURCELUŞI

după James Orchard Halliwell-Phillipps, regia Stelian Milu

cu: Silvana Ionescu, Mihaela Coveșeanu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Tudor Pîrvu

Durata spectacolului: 1h 10 min | 3+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 27 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,

Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,

Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,

Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,

Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 27 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

FLUTURII SUNT LIBERI

de Leonard Gershe, regia Erwin Șimșensohn

cu: Alex Călin, Ioana Anastasia Anton, Catrinel Dumitrescu, Șerban Gomoi

Durata spectacolului: 1h 55 min | 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 28 februarie, ora 10:00, Sala „Ion Lucian”

VRĂJITORUL DIN OZ

după Lyman Frank Baum, regia Petre Bokor

cu: Annemary Ziegler, Ion Bechet, Ciprian Cojenel,

Mihaela Coveşeanu / Robert Radoveneanu, Magda Condurache, Silvana Ionescu,

Pavel Bârsan, Cosmina Dobrotă, Ştefania Dumitru, Daniela Ioniţă-Marcu,

Robert Robert Emanuel, Tudor Pîrvu, Raluca Botez, Iulia Samson, Veronica Popescu,

Dragoş Ianoşi, Oana Tofan

Durata spectacolului: 1h 20 min | 3+
Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 28 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

O NOAPTE FURTUNOASĂ

deI. L. Caragiale, regia Stelian Milu

cu: Iulian Ilinca, Tudor Pîrvu, Ciprian Cojenel, Stelian Milu, Radu Micu,

Silvana Ionescu, Diana Dumitrescu / Cătălina Grama (Jojo)

Durata spectacolului: 1h 30 min (cu pauză)| 12+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

 29 februarie, ora 11:00, Sala Studio
JUCĂRII PIERDUTE
scenariul, regia și scenografia Ovidiu Ușvat
cu: Ștefania Dumitru, Raluca Botez, Oana Tofan, Iulia Samson,
Tudor Pîrvu, Ovidiu Ușvat, Silvana Ionescu, Elisa Popescu

29 februarie, ora 19:00, Sala „Ion Lucian”

MINUNATA LUME NOUĂ

după Aldous Huxley, regia Catinca Drăgănescu

cu: Camelia Pintilie / Oana Predescu, Alex Popa / Mihai Mitrea, Dan Pughineanu,

Mircea Alexandru Băluță, Andreea Hristu / Ana Udroiu, Ovidiu Ușvat, Bogdan Nechifor, Dana Marineci / Loredana Cosovanu, Mihaela Trofimov / Iulia Samson

Durata spectacolului: 2h 45 min (cu pauză) | 14+

Detalii: https://www.bilet.ro/evenimente?cautare=excelsior

Despre autor

Articole asemănătoare

Lasă un răspuns

*

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.