La fiecare sfârşit de an, DJST Iaşi (director: Daniel Stătescu) îşi stabileşte laureaţii pe trei categorii: sporturi olimpice, sporturi neolimpice şi arte marţiale.
La finele lui 2018, cele trei clasamente sunt conduse de Ştefănel Cojocaru (CSŞ Unirea Iaşi – tir cu arcul), Gabriela Ivan (CSM Iaşi – radioamatorism) şi Dragoş Bălăiaşa (CS ENPI Iaşi – karate tradiţional).
S-au mai acordat diplome speciale şi plachete pentru sportivi şi echipe.
Cele trei clasamente în urma performanţelor sportive din 2018 arată astfel:
SPORTURI OLIMPICE:
1. COJOCARU ŞTEFĂNEL – TIR CU ARCUL – C.S.Ş. UNIREA Iaşi – Antrenor: Cezar Alexandrescu.
Loc V – Campionat Mondial juniori FIELD
Loc V – Campionat Mondial juniori echipe FIELD
2. FRAI COSMIN – TIR CU ARCUL – C.S.M IAŞI – Antrenor: Constatin Frai.
Loc V – Campionat Mondial juniori echipe FIELD
2. ALBU ŞTEFANA – TIR CU ARCUL – C.S.Ş. UNIREA IAŞI – Antrenor: Cezar Alexandrescu.
Loc V – Campionatul Mondial Junior – Field
3. IORDACHE DRAGOMIR – TIR SPORTIV – C.S. POLITEHNICA IAŞI – Antrenor: Mihai Axinte.
Loc VI Campionat Mondial Juniori
4. RĂILEANU CRISTINA – CANOTAJ – C.S.M. IAŞI –
Antrenori: Sorin Băhnărel, Ciprian Atomei, Adriana Cserhati.
Locul I – Campionatul Balcanic Juniori 4-
Locul II -Campionatul European Junior 8+1
5. ZMĂU ALEXANDRU – SCRIMĂ – C.S.M. IAŞI – Antrenori: Alexandru Sireţeanu, Radu Tofan, Alin Lupeică.
Locul III – Campionatul European Cadeţi – Sabie
6. BUCĂTARU COSMIN – JUDO – C.S.Ş. UNIREA IAŞI/C.S. POLITEHNICA IAŞI – Antrenori: Costel Năftică, Ioana Babiuc.
Locul II – Campionat Balcanic Cadeti
Locul III – Campionat European Cadeti Echipe
7. SIMIONESCU VLAD – JUDO – C.S. POLITEHNICA IAŞI – Antrenor: Costel Năftică.
Locul I – Cupa Europeană Seniori
Locul II – Cupa Mondială Seniori
8. CEOBANU FLORIN – CANOTAJ – C.S.M. IAŞI – Antrenori: Sorin Băhnărel, Ciprian Atomei, Adriana Cserhati.
Locul III – Campionatul Balcanic Juniori – Echipaj 8+1
Locul V – Campionatul European Juniori – Echipaj 8+1
8. ANIȚEI LAURA – GIMNASTICĂ RITMICĂ – C.S.Ş. UNIREA IAŞI – Antrenor: Constantin Radu.
Locul IV – Campionatul European Juniori – individual
9. Echipa LUPU ANDREEA, RADU IOANA, DRĂGAN CERASELA – SCRIMĂ – C.S.M. IAŞI – antrenor: Alexandru Sireţeanu, Radu Tofan.
Locul VI – Campionatul European Juniori Echipe – Sabie.
10. SPIRIDON GEORGIANA – ATLETISM – L.P.S IAŞI/CS POLITEHNICA IAŞI – Antrenor: Viorel Popovici.
Locul II – Campionatul Balcanic Juniori I – 3.000 metri
Locul II – Campionatul Balcanic Juniori II – 3000 metri
Au mai fost acordate : DIPLOME DE MERIT PENTRU SPORTURI OLIMPICE, PLACHETE – PREMII SPECIALE PENTRU ECHIPE, PREMII PENTRU SPORTURI NEOLIMPICE ȘI DIPLOME DE MERIT PENTRU SPORTURI NEOLIMPICE.
DAN TEODORESCU / UZPR