◂ UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ● ÎMPREUNĂ SCRIEM ISTORIA CLIPEI ● UZPR ▸

Uniunea Ziariștilor Profesioniști din România

Halep – Krejcikova 3-6, 7-5, 6-2. Simona e în sferturi la Praga. A luat ultimele 6 game-uri și a avut probleme medicale

Simona Halep a avut un meci mai greu decât se aștepta în optimile turneului de la Praga.

Românca a debutat perfect, cu break, însă adversara sa a răspuns în aceeași manieră. De fapt, primele patru game-uri au fost breakuri. Setul secund a început ca și primul și a fost și el presărat de game-uri câștigate pe serviciul adversarei.

Simona Halep – Barbora Krejcikova 3-6, 7-5, 6-2. Românca s-a calificat în sferturi

Cehoaica a început să varieze jocul și să o facă pe Simo să urce la fileu. Halep a irosit apoi 4 mingi de set, însă în cele din urmă s-a impus cu 7-5, dar efortul făcut a determinat-o să ceară intervenția medicului, după ce a simțit dureri la joncțiunea dintre gât și umăr.

Actul al treilea a debutat prost pentru Simona, care s-a văzut condusă la două game-uri. Simo a făcut break și a revenit, iar din acel moment a început parcă un alt meci, după ce a câștigat 6 game-uri la rând și și-a făcut adversara să urle de nervi. Halep – Krejcikova s-a terminat 3-6, 7-5, 2-6. În sferturi, Simona Halep o va întâlni pe Magdalena Frech.