FCSB-Dinamo, meci nebun, cu 5 goluri, pe Arena Națională!

A fost chiar ceea ce se cheamă in meci nebun, mai ales în -prima repriză, fostul MARE DERBY Steaua – Dinamo, acum FCSB – Dinamo.

Au marcat pentru FCSB Tănase ‘8 şi Cristea ’17, respectiv Borja Valle ’26 (penalti) şi Cristea ’42 (autogol) pentru Dinamo.

În a doua repriză pentru FCSB a înscris  Florin Tănase dintr-o lovitură de pedeapsă, scorul final fiind 3-2, după ce Dinamo a avut câteva mari ocazii – cea mai importantă, Fabrini, cu capul – chiar dacă a jucat în 10 oameni!

În clasamentul la zi, FCSB ocupă acum locul 2, cu 12 puncte din 6 meciuri, golaveraj 15-9., iar Dinamo se află pe poziția a 14-a cu doar 5 puncte, golaveraj 7-8.