CSM BUCUREȘTI – FERENCVAROS 25 – 19 | NEAGU&CO, protest înaintea meciului din Champion League

CSM a început modest partida din Sala Polivalentă și a fost condusă până la jumătatea primei părți. „Tigroaicele” și-au revenit pe tabelă până la pauză (12 – 10), grație acțiunilor personale excelente reușite de Cristina Neagu și Siraba Dembele – cea mai bună marcatoare a meciului.

CSM a controlat partida în repriza a doua și s-a impus la diferență de 6 goluri împotriva celor de la Ferencvaros. Grație victoriei din această seară, jucătoarele pregătite de Adrian Vasile au urcat pe locul 3 în grupă, la un singur punct în spatele echipelor aflate pe primele două poziții, care asigură calificarea.