Filiala Agerpres / Bucureşti

coordonatoare Marina Bădulescu

telef. 0729.070.045 şi 0744.922.173

marina_badulescu@yahoo.com

Filiala ,,Ioan Slavici” Arad

coordonator Vasile Filip

telef. 0787.608.584

vasilefilip9@yahoo.com

Filiala ,,Marius Mircu” Bacău

preşedinte Cornel Cepariu

telef. 0722.684.479

cornel.cepariu@gmail.com

Filiala Nord/Vest

coordonator Adrian Marchiş

telef. 0744.346.711

adymarchis@yahoo.com

Filiala UZPR Bihor

preşedinte Şerban Cartiş

telef. 0744.598.243

scartis@gmail.com; uzpbihor@gmail.com; uzpbihor.ro

Filiala Bistrita

preşedinte Marcel Seserman

telef. 0747.116.861

mirceamalut@yahoo.com

Filiala Brăila

preşedinte Emanoil Dobrescu

telef. 0723.553.810

ziarbraila@yahoo.com

Filiala BRAȘOV-COVASNA ,,AUREL MUREȘIANU”

preşedinte Ioan Pămpărău

telef. 0720.012.503

ioanpamparau@gmail.com

Filiala Ploieşti

preşedinte Claudius Dociu

telef. 0722.410.327

claudius@dociu.ro

Filiala UZPR "Ştefan Naciu" Caraș-Severin

preşedinte Oana Glăvan Cenan

telef. 0722.356.436

oanaglavancenan@gmail.com; uzpcarasseverin.wordpress.com

Filiala Cronica Timpului / Bucureşti

coordonator Rodica Subţirelu

telef. 0724.582.699

cronicatimpului@gmail.com

Filiala "Ion Heliade Rădulescu" Dâmbovița

preşedinte George Coandă

telef. 0721.964.983

biblioteh@gmail.com

Filiala Bucureşti

coordonator Mihai Milca

telef. 0722.210.517

mihai.milca@punctulcritic.ro

Filiala ,,Pamfil Șeicaru” Buzău

coordonator Stan Brebenel

telef. 0724.14.50.10

stan.brebenel@yahoo.com

Filiala Galați

coordonator Maria Stanciu

telef. 0758.173.360

mteophana333@gmail.com

Filiala M.A.I / Bucureşti

preşedinte Valentin Uban

telef. 0724.593.334

veuban@gmail.com

Filiala ,,Tudor Arghezi” Dolj

coordonator Mircea Pospai

telef. 0744.323.145

mirceapospai@yahoo.com

Filiala Dobrogea

coordonator Ioan Damaschin

telef. 0763.610.071

damaschin_ioan@yahoo.com

Filiala Arges

coordonator Mihai Golescu

telef. 0722.248.751

mailgolescu@yahoo.com

Filiala Vrancea

coordonator Petrică Butuc

telef. 0726.132.498

petre_butuc@yahoo.com

Filiala Chişinău / Moldova

Președinte Doina Dabija

telef. 0037 780 96 450 și 0729 061 567

doina.dabija@gmail.com

Filiala "Bega" Timişoara

coordonator Vasile Vancea

telef. 0723.608.918

vasvan07@gmail.com

Filiala Moldova Nord/Est

coordonator Daniela Gîfu

telef. 0742.050.673

daniela.gifu@gmail.com

Filiala Vâlcea

coordonator Nicolae Dinescu

telef. 0720.643.985

adinescumaracinescu@yahoo.com

Filiala Radio / Bucuresti

coordonator Radu Comănescu

telef. 0726.254.789

raducomanescu@yahoo.com

Filiala / Sibiu

preşedinte Mircea Biţu

telef. 0747.045.400

bitu@tribuna.ro

Filiala Mures-Harghita

coordonator Nicolae Gheorghe Şincan

telef. 0744.621.614

gsincan@gmail.com

Filiala MApN / Bucureşti

preşedinte Alexandru Leaua

telef. 0729.308.866

alexandru.leaua@presamil.ro

Filiala 1991 Cluj

preşedinte Silvia Pintea

telef. 0744 563 271

tvsilvia@yahoo.com

Filiala Alba iulia

preşedinte Aslău Gheorghe CIUL

telef. 0729 399 888

ciulgheorghe@yahoo.com

Filiala TVR / Bucureşti

coordonator Răzvan Onesa

telef. 0751.069.967

razvan.onesa@tvr.ro

Filiala Hunedoara

președinte Sorin Blada

telef. 0722.435.749

uzprhunedoara@gmail.com

Filiala Detectiv Literar / București

coordonator Firiță Carp

telef. 0757.047.399

editura_detectiv@yahoo.com

Diaspora

Filiala / Diaspora Europa

coordonator Mircea Ioan Popi

telef. 0043 664 426 8619

mircea.popi@yahoo.de

Filiala Diaspora / Canada

coordonator Alexandru Cetăţeanu

telef. 721.841.794

alexandrucetateanu@gmail.com

Filiala Diaspora / USA

coordonator Theodor Damian

telef. ( )1 718-626-6013 0721.874.115

damianth@gmail.com